|
Дата розміщення: 26.04.2018
XVI. Текст аудиторського висновку (звіту)
Найменування аудиторської фірми (П. І. Б. аудитора - фізичної особи - підприємця) |
Аудиторська фiрма "Кооп-Аудит" |
Код за ЄДРПОУ (реєстраційний номер облікової картки* платника податків - фізичної особи) |
21385106 |
Місцезнаходження аудиторської фірми, аудитора |
м. Черкаси, вул. Гоголя, 224, офiс 33 |
Номер та дата видачі свідоцтва про включення до Реєстру аудиторських фірм та аудиторів, виданого Аудиторською палатою України |
0367, 26.01.2001 |
Реєстраційний номер, серія та номер, дата видачі та строк дії свідоцтва про внесення до реєстру аудиторських фірм, які можуть проводити аудиторські перевірки професійних учасників ринку цінних паперів** |
102, А, 004698, 22.06.2001, до 22.06.2020р. |
Номер та дата видачі свідоцтва про відповідність системи контролю якості, виданого Аудиторською палатою України |
0525, 29.01.2015 |
Звітний період, за який проведений аудит фінансової звітності |
01.01.2017 - 31.12.2017 |
Думка аудитора |
із застереженням |
Пояснювальний параграф (у разі наявності) |
д/в |
Номер та дата договору на проведення аудиту |
0034, 22.03.2018 |
Дата початку та дата закінчення аудиту |
22.03.2018 - 19.04.2018 |
Дата аудиторського висновку (звіту) |
19.04.2018 |
Розмір винагороди за проведення річного аудиту, грн |
8000 |
Текст аудиторського висновку (звіту) |
Думка з застереженням
Ми провели аудит фiнансової звiтностi ПрАТ «Смiла-Агропромсервiс» (далi-Товариство), що складається з Фiнансового звiту суб’єкта малого пiдприємництва»:
Баланс на 31.12.2017 р. (форма 1-м),
Звiт про фiнансовi результати за 2017 рiк (форма № 2-м).
На нашу думку, за винятком впливу питання, описаного в роздiлi «Основа для думки», фiнансова звiтнiсть, що додається, вiдображає достовiрно, в усiх суттєвих аспектах фiнансовий стан Товариства на 31 грудня 2017 року, та фiнансовi результати i грошовi потоки за рiк, що закiнчився зазначеною датою, вiдповiдно до чинного законодавства щодо органiзацiї бухгалтерського облiку i звiтностi в Українi та Нацiональних Положень (стандартiв) бухгалтерського облiку («П(С)БО»).
Ми вважаємо, що отриманi нами аудиторськi докази є достатнiми i прийнятними для використання їх як основи для нашої думки.
Основа для думки з застереженням
Ми провели аудит вiдповiдно до Мiжнародних стандартiв контролю якостi, аудиту, огляду, iншого надання впевненостi та супутнiх послуг, виданих Радою з Мiжнародних стандартiв аудиту та надання впевненостi (РМСАНВ), рiк видання 2015, затверджених в якостi нацiональних стандартiв аудиту рiшенням АПУ вiд 04.05.2017 р. № 344 (надалi - МСА). Нашу вiдповiдальнiсть згiдно з цими стандартами викладено в роздiлi «Вiдповiдальнiсть аудитора за аудит фiнансової звiтностi» нашого звiту. Ми є незалежними по вiдношенню до даного пiдприємства згiдно з Кодексом етики професiйних бухгалтерiв Ради з Мiжнародних стандартiв етики для бухгалтерiв (Кодекс РМСЕБ) та етичними вимогами, застосовними в Українi до нашого аудиту фiнансової звiтностi, а також виконали iншi обов'язки з етики вiдповiдно до цих вимог та Кодексу РМСЕБ. Ми вважаємо, що отриманi нами аудиторськi докази є достатнiми i прийнятними для використання їх як основи для нашої думки.
1.Пiдприємство не створює резерв вiдпусток, як того вимагає законодавство України а, саме: п.18 П(С)БО 11»Зобов’язання”. Ми не змогли отримати iнформацiю про можливий розмiр впливу такого резерву та оцiнити можливий вплив на фiнансову звiтнiсть, але вважаємо, що сума резерву на сплату вiдпусток не є суттєвою для загальної достовiрностi фiнансових звiтiв.
2.Пiдприємство не створює резерву сумнiвних боргiв згiдно П(С)БО10 хоча в товариствi така заборгованiсть рахується. На пiдставi отриманих аудиторських доказiв для обґрунтування думки, ми дiйшли висновку, що наявнi викривлення є суттєвими, проте не являються всеохоплюючими для фiнансової звiтностi Пiдприємства. Ми вважаємо, що отриманi нами аудиторськi докази є достатнiми i прийнятними для використання їх як основи для нашої думки .
Вказанi зауваження не є всеохоплюючими для фiнансової звiтностi Пiдприємства i мають обмежений вплив на стан справ у цiлому i не перекручують дiйсний фiнансовий стан.
Аудитор вважає можливим пiдтвердити, що за винятком згаданих обмежень надана iнформацiя свiдчить про вiдповiднiсть господарської дiяльностi чинному законодавству. Система облiку вiдповiдає законодавчо-нормативним вимогам.
Ми є незалежними по вiдношенню до ПрАТ «Смiла-Агропромсервiс» згiдно з Кодексом етики професiйних бухгалтерiв Ради з Мiжнародних стандартiв етики для бухгалтерiв (Кодекс РМСЕБ) та етичними вимогами, застосованими в Українi до нашого аудиту фiнансової звiтностi, а також виконали iншi обов'язки з етики вiдповiдно до цих вимог та Кодексу РМСЕБ.
Пояснювальний параграф
Звертаємо Вашу увагу на те, що дiяльнiсть ПрАТ «Смiла-Агропромсервiс», як i дiяльнiсть iнших пiдприємств в Українi, знаходиться i продовжуватиме знаходитися в осяжному майбутньому пiд впливом безперервної полiтичної та економiчної невизначеностi в Українi, а також пiд впливом вiйськового протистояння на сходi України. Цi подiї можуть мати негативний вплив на результати дiяльностi та фiнансовий стан Пiдприємства, характер якого на поточний момент визначити неможливо.
Хоча управлiнський персонал вважає, що вiн вживає належнi заходи на пiдтримку стабiльностi дiяльностi Пiдприємства, остаточний влив i наслiдки полiтичної та економiчної кризи передбачити вкрай складно, проте вони можуть мати подальший негативний вплив на економiку України та бiзнес Пiдприємства.
Ключовi питання аудиту
Ключовi питання аудиту - це питання, що на наше професiйне судження були значущими пiд час нашого аудиту фiнансової звiтностi за поточний перiод. Цi питання розглядалися в контекстi нашого аудиту фiнансової звiтностi в цiлому та при формуваннi думки щодо неї; при цьому ми не висловлюємо окремої думки щодо цих питань.
За винятком питання, зазначеного в роздiлi «Основа для думки з застереженням», ми визначили, що немає iнших ключових питань аудиту, iнформацiю про якi слiд вiдобразити в нашому звiтi.
Iнша iнформацiя
Управлiнський персонал несе вiдповiдальнiсть за iншу iнформацiю. Iнша iнформацiя складається з iнформацiї щодо фiнансового стану Товариства, яка складається вiдповiдно до Положення про розкриття iнформацiї емiтентами цiнних паперiв, затвердженого рiшенням Нацiональної комiсiї з цiнних паперiв та фондового ринку вiд 03 грудня 2013 року N 2826 зi внесеними змiнами (надалi - Положення № 2826).
Наша думка щодо фiнансової звiтностi не поширюється на iншу iнформацiю, та ми не робимо висновок з будь-яким рiвнем впевненостi щодо цiєї iншої iнформацiї.
У зв’язку з нашим аудитом фiнансової звiтностi нашою вiдповiдальнiстю є ознайомитися з iншою iнформацiєю та при цьому розглянути, чи iснує суттєва невiдповiднiсть мiж iншою iнформацiєю та фiнансовою звiтнiстю або нашими знаннями, отриманими пiд час аудиту, або чи ця iнша iнформацiя виглядає такою, що мiстить суттєве викривлення.
Якщо на основi проведеної нами роботи ми доходимо висновку, що iснує суттєве викривлення цiєї iншої iнформацiї, ми зобов’язанi повiдомити про цей факт.
Вiдповiдальнiсть управлiнського персоналу та тих, кого надiлено найвищими повноваженнями, за фiнансову звiтнiсть
Управлiнський персонал несе вiдповiдальнiсть за складання i достовiрне подання цiєї фiнансової звiтностi у вiдповiдностi до Нацiональних положень (стандартiв) бухгалтерського облiку України та за таку систему внутрiшнього контролю, яку управлiнський персонал визначає потрiбною для того, щоб забезпечити складання фiнансової звiтностi, що не мiстить суттєвих викривлень внаслiдок шахрайства або помилки.
При пiдготовцi фiнансової звiтностi управлiнський персонал несе вiдповiдальнiсть за визначення здатностi Товариства продовжувати свою дiяльнiсть на безперервнiй основi, розкриваючи, де це застосовано, питання, що стосуються безперервностi дiяльностi, та використовуючи припущення про безперервнiсть дiяльностi як основи для бухгалтерського облiку, крiм випадкiв, якщо управлiнський персонал або планує лiквiдувати Пiдприємство чи припинити дiяльнiсть, або не має iнших реальних альтернатив цьому.
Тi, кого надiлено найвищими повноваженнями, несуть вiдповiдальнiсть за нагляд за процесом фiнансового звiтування Товариства.
Вiдповiдальнiсть аудитора за аудит фiнансової звiтностi
Нашими цiлями є отримання обґрунтованої впевненостi, що фiнансова звiтнiсть у цiлому не мiстить суттєвого викривлення внаслiдок шахрайства або помилки, та випуск звiту аудитора, що мiстить нашу думку. Обґрунтована впевненiсть є високим рiвнем впевненостi, проте не гарантує, що аудит, проведений вiдповiдно до МСА, завжди виявить суттєве викривлення, якщо воно iснує. Викривлення можуть бути результатом шахрайства або помилки; вони вважаються суттєвими, якщо окремо або в сукупностi, як обґрунтовано очiкується, вони можуть впливати на економiчнi рiшення користувачiв, що приймаються на основi цiєї фiнансової звiтностi.
Виконуючи аудит вiдповiдно до вимог МСА, ми використовуємо професiйне судження та професiйний скептицизм протягом усього завдання з аудиту. Крiм того, ми:
• iдентифiкуємо та оцiнюємо ризики суттєвого викривлення фiнансової звiтностi внаслiдок шахрайства чи помилки, розробляємо й виконуємо аудиторськi процедури у вiдповiдь на цi ризики, а також отримуємо аудиторськi докази, що є достатнiми та прийнятними для використання їх як основи для нашої думки. Ризик невиявлення суттєвого викривлення внаслiдок шахрайства є вищим, нiж для викривлення внаслiдок помилки, оскiльки шахрайство може включати змову, пiдробку, навмиснi пропуски, неправильнi твердження або нехтування заходами внутрiшнього контролю;
• отримуємо розумiння заходiв внутрiшнього контролю, що стосуються аудиту, для розробки аудиторських процедур, якi б вiдповiдали обставинам, а не для висловлення думки щодо ефективностi системи внутрiшнього контролю;
• оцiнюємо прийнятнiсть застосованих облiкових полiтик та обґрунтова-нiсть облiкових оцiнок i вiдповiдних розкриттiв iнформацiї, зроблених управлiнським персоналом;
• доходимо висновку щодо прийнятностi використання управлiнським персоналом припущення про безперервнiсть дiяльностi як основи для бухгалтерського облiку та, на основi отриманих аудиторських доказiв, робимо висновок, чи iснує суттєва невизначенiсть щодо подiй або умов, якi поставили б пiд значний сумнiв можливiсть Пiдприємством продовжити безперервну дiяльнiсть. Якщо ми доходимо висновку щодо iснування такої суттєвої невизначеностi, ми повиннi привернути увагу в своєму звiтi аудитора до вiдповiдних розкриттiв iнформацiї у фiнансовiй звiтностi або, якщо такi розкриття iнформацiї є неналежними, модифiкувати свою думку. Нашi висновки ґрунтуються на аудиторських доказах, отриманих до дати нашого звiту аудитора. Втiм майбутнi подiї або умови можуть примусити Пiдприємство припинити свою дiяльнiсть на безперервнiй основi.
• оцiнюємо загальне подання, структуру та змiст фiнансової звiтностi включно з розкриттями iнформацiї, а також те, чи показує фiнансова звiтнiсть операцiї та подiї, що покладенi в основу її складання, гак, щоб досягги достовiрного вiдображення.
Ми повiдомляємо тим, кого надiлено найвищими повноваженнями, iнформацiю про запланований обсяг i час проведення аудиту та суттєвi аудиторськi результати, включаючи будь-якi суттєвi недолiки заходiв внутрiшнього контролю, виявленi нами пiд час аудиту.
Ми також надаємо тим, кого надiлено найвищими повноваженнями, твердження, що ми виконали вiдповiднi етичнi вимоги щодо незалежностi, та повiдомляємо їм про всi стосунки й iншi питання, якi могли б обґрунтовано вважатись такими, що впливають на нашу незалежнiсть, а також, де це застосовано, щодо вiдповiдних застережних заходiв.
З перелiку всiх питань, iнформацiя щодо яких надавалась тим, кого надiлено найвищими повноваженнями, ми визначили тi, що мали найбiльше значення пiд час аудиту фiнансової звiтностi поточного перiоду, тобто тi, якi є ключовими питаннями аудиту. Ми описуємо цi питання в своєму звiтi аудитора крiм випадкiв, якщо законодавчим чи регуляторним актом заборонено публiчне розкриття такого питання, або якщо за вкрай виняткових обставин ми визначаємо, що таке питання не слiд висвiтлювати в нашому звiтi, оскiльки негативнi наслiдки такого висвiтлення можуть очiкувано переважити його кориснiсть для iнтересiв громадськостi.
Щодо вiдповiдностi (невiдповiдностi) прийнятої керiвництвом Пiдприємства облiкової полiтики вимогам законодавства про бухгалтерський облiк та фiнансову звiтнiсть та П(С)БО.
Концептуальною основою повного комплекту фiнансової звiтностi за рiк, що закiнчися 31.12.2017р., є Нацiональнi положення (стандарти) бухгалтерського облiку, Закон України «Про бухгалтерський облiк та фiнансову звiтнiсть в Українi», Методичнi рекомендацiї щодо облiкової полiтики пiдприємства, затвердженi наказом Мiнiстерства фiнансiв України вiд 27.06.2013р.635, iншi нацiональнi законодавчi та нормативнi акти щодо органiзацiї i ведення бухгалтерського облiку та складання фiнансової звiтностi в Українi.
Принципи побудови, методи i процедури застосування облiкової полiтики Пiдприємства, здiйснюється згiдно наказу № 1 вiд 11.01.2016 р.
На нашу думку, це свiдчить, що облiкова полiтика є незмiнною, вiдповiдає всiм вимогам П(С)БО та нормам чинного законодавства України для складання фiнансової звiтностi. Товариством застосовується необхiдний та достатнiй спектр господарських операцiй, а також наявнiсть їх аналiтичної структури для забезпечення детальної та змiстовної iнформацiї та прийняття управлiнських рiшень, складання податкової та статистичної звiтностi.
Розкриття iнформацiї у фiнансовiй звiтностi.
Активи, їх облiк та оцiнка.
Необоротнi активи на 31.12.2017р. становили 5367,7 тис. грн.
у тому числi:
Незавершенi капiтальнi iнвестицiї 1674,8 тис. грн.
Основнi засоби по первiснiй вартостi 4607,8 тис. грн.
Знос основних засобiв 1772,6 тис. грн.
Довгостроковi фiнансовi iнвестицiї 857,7 тис. грн.
Оборотнi активи представленi в балансi в сумi 4540,7 тис. грн.
у тому числi:
готова продукцiя 2165,2 тис. грн.
Поточнi бiологiчнi активи 728,1 тис. грн.
Дебiторська заборгованiсть за товари,
роботи, послуги 468,5 тис. грн
Дебiторська заборгованiсть за розрахунками
з бюджетом 6,9 тис. грн.
Iнша поточна дебiторська заборгованiсть 185,7 тис. грн.
Грошовi кошти 1,0 тис. грн.
Витрати майбутнiх перiодiв 3,7 тис. грн.
На думку аудиторiв проведена аудиторська перевiрка (iз виконанням всiх запланованих та необхiдних аудиторських процедур), забезпечує розумну основу для формування аудиторського звiту щодо реальностi вiдображення активiв в фiнансовiй звiтностi Товариства.
Власний капiтал
Власний капiтал Товариства 1815,5 тис. грн.
Склад власного капiталу :
Зареєстрований статутний капiтал 1414,0 тис. грн.
Додатковий капiтал 143,3 тис. грн.
Нерозподiлений прибуток 58,2 тис. грн.
Облiк зобов’язань i забезпечень.
Визнання, достовiрнiсть оцiнки, а також аналiтичний та синтетичний облiк зобов’язань вiдповiдають вимогам облiкової полiтики Пiдприємства.
На кiнець звiтного перiоду Товариство мало поточну кредиторську заборгованiсть за:
- товари, роботи, послуги 1819,2 тис. грн.
- розрахунками з бюджетом 94,0 тис. грн.
- розрахунками з оплати працi 25,7 тис. грн.
iншi поточнi зобов’язання 6154,0 тис. грн.
Загальна сума кредиторської заборгованостi станом на 31.12.2017 року складає 8092,9 тис. грн.
На думку аудиторiв проведена аудиторська перевiрка (з виконанням всiх запланованих та необхiдних аудиторських процедур), забезпечує розумну основу для формування аудиторського висновку про вiдображення зобов’язань у фiнансовiй звiтностi Пiдприємства згiдно вимог П(С)БО.
Iнформацiя стосовно фiнансового результату.
У звiтному перiодi Пiдприємство отримало чистий дохiд вiд реалiзацiї продукцiї (товарiв, робiт, послуг) - 1951,6 тис. грн. Iншi операцiйнi доходи - 10,8 тис. грн.
Разом доходи склали 1962,4 тис. грн.
Витрати пов’язанi з отриманням доходу, визнаються одночасно з вiдповiдним доходом. Витрати облiковуються по мiрi понесення та вiдображення в звiтi про прибутки та збитки у вiдповiдному перiодi. Загальнi витрати, що пов'язанi з операцiйною дiяльнiстю за 2017р. становили 1825,4 тис. грн.,
За результатами фiнансово-господарської дiяльностi за 2017р. Пiдприємство отримало чистий прибуток у розмiрi 126,1 тис. грн.
Зазначенi показники визначенi достовiрно, про що свiдчать данi аналiтичного та синтетичного облiку.
Iнформацiя до Звiту про рух грошових коштiв.
Iнформацiя про грошовi потоки Пiдприємства надає користувачам фiнансових звiтiв змогу оцiнити спроможнiсть Товариства генерувати грошовi кошти та їх еквiваленти, а також оцiнити потреби суб’єкта господарювання у використаннi цих грошових потокiв.
Облiк руху грошових коштiв вiдповiдає вимогам П(С)БО, якi чиннi в Українi, облiковi данi достовiрнi та тотожнi даним фiнансової звiтностi.
Iнформацiя до звiту про власний капiтал (змiни у власному капiталi).
Протягом 2017року вiдбулися змiни у власному капiталi, що призвели до зменшення власного капiталу в порiвняннi з 2016 роком на 126,1 тис. грн. у зв’язку з отриманням прибутку за звiтний перiод.
Власний капiтал станом на 31.12.2017 р. складає 1815,5 тис. грн.
Таким чином, облiк змiн у власному капiталi вiдповiдає вимогам облiкової полiтики Пiдприємства та нормативним актам, якi чиннi в Українi, облiковi данi достовiрнi та тотожнi даним фiнансової звiтностi.
Iнформацiя про наявнiсть подiй пiсля дати балансу, якi не знайшли вiдображення у фiнансовiй звiтностi, проте можуть мати суттєвий вплив на фiнансовий стан.
Окрiм зазначених вище подiй пiсля дати балансу, що можуть мати суттєвий вплив на фiнансовий стан Товариства по заявi управлiнського персоналу, були вiдсутнi.
Щодо можливостi (спроможностi) Пiдприємства безперервно здiйснювати свою дiяльнiсть протягом найближчих 12 мiсяцiв.
Аудиторами застосованi Методичнi рекомендацiї щодо визначення вартостi чистих активiв акцiонерних товариств, схваленi рiшенням Державної комiсiї з цiнних паперiв та фондового ринку вiд 17 листопада 2004 року № 485, для розрахунку вартостi чистих активiв акцiонерних товариств, що здiйснюється для порiвняння вартостi чистих активiв iз розмiром статутного капiталу з метою реалiзацiї положень Цивiльного кодексу України, зокрема п. 3 статтi 155 "Статутний капiтал акцiонерного товариства".
Згiдно проведених розрахункiв вартiсть чистих активiв акцiонерного товариства на кiнець звiтного року становить 1815,5 тис. грн. Отже, вартiсть чистих активiв Товариства бiльша на 401,5 тис. грн. за розмiр статутного капiталу, що вiдповiдає вимогам п.3 ст.155 ЦКУ.
Припущення про безперервнiсть дiяльностi розглядається аудитором у вiдповiдностi до МСА 570 (переглянутий) «Безперервнiсть» як таку, що Пiдприємство продовжуватиме свою дiяльнiсть у близькому майбутньому, не маючи нi намiру, нi потреби лiквiдуватися або припинять її. Фiнансова звiтнiсть Пiдприємства пiдготовлена виходячи з припущення безперервної дiяльностi. Управлiнський персонал Товариства планує вживання заходiв для покращення показникiв дiяльностi та подальшого розвитку Пiдприємства.
Звертаємо Вашу увагу, на те, що дiяльнiсть ПрАТ «ПрАТ «Смiла-Агропромсервiс»», як i дiяльнiсть iнших пiдприємств в Українi, знаходиться i продовжуватиме знаходитися в осяжному майбутньому пiд впливом безперервної полiтичної та економiчної невизначеностi в Українi, а також пiд впливом вiйськового протистояння на сходi України. Цi подiї можуть мати негативний вплив на результати дiяльностi та фiнансовий стан Пiдприємства, характер якого на поточний момент визначити неможливо.
Хоча управлiнський персонал вважає, що вiн вживає належнi заходи на пiдтримку стабiльностi дiяльностi Пiдприємства, остаточний влив i наслiдки полiтичної та економiчної кризи передбачити вкрай складно, проте вони можуть мати подальший негативний вплив на економiку України та бiзнес Пiдприємства.
|
|