ПрАТ "Сміла-Агропромсервіс"

Код за ЄДРПОУ: 30065580
Телефон: 098 416 44 50
e-mail: sergijtaran@ukr.net
Юридична адреса: 20700, Черкаська область, м.Сміла, вул. Мазура, 21 А
 
Дата розміщення: 26.04.2017

Річний звіт за 2016 рік

XI. Опис бізнесу

Важливі події розвитку (у тому числі злиття, поділ, приєднання, перетворення, виділ); Закрите акцiонерне товариство "Смiла-Агропромсервiс", в подальшому Товариство, утворене на пiдставi рiшення загальних зборiв Засновникiв Товариства (протокол № 1 вiд 14 жовтня 1999року у вiдповiдностi до чинного законодавства України для здiйснення господарської та iншої пiдприємницької дiяльностi.В 2009 роцi згiдно з новими вимогами законодавства (протокол №1/2009 вiд 27 квiтня 2009 року) внесли змiни до найменування Товариства.
Закрите акцiонерне товариство "Смiла-Агропромсервiс" змiнили на Приватне акцiонерне товариство "Смiла-Агропромсервiс"
організаційна структура емітента, дочірні підприємства, філії, представництва та інші відокремлені структурні підрозділи із зазначенням найменування та місцезнаходження, ролі та перспектив розвитку, зміни в організаційній структурі відповідно до попередніх звітних періодів; Вищим органом Товариства є Загальнi збори акцiонерiв, якi мають право приймати рiшення з усiх питань, повязаних з дiяльнiстю Товариства. Виконавчим органом, який здiйснює управлiння поточною дiяльнiстю Товариства є Голова Правлiння. Дочiрнiх пiдприємств, фiлiй та представництв емiтент немає.
середньооблікова чисельність штатних працівників облікового складу (осіб), середня чисельність позаштатних працівників та осіб, які працюють за сумісництвом (осіб), чисельність працівників, які працюють на умовах неповного робочого часу (дня, тижня) (осіб), фонду оплати праці. Крім того, зазначаються факти зміни розміру фонду оплати праці, його збільшення або зменшення відносно попереднього року. Зазначається кадрова програма емітента, спрямована на забезпечення рівня кваліфікації її працівників операційним потребам емітента; Середньооблiкова чисельнiсть штатаних працiвникiв облiкового складу ПрАТ "Смiла-Агропромсервiс"за звiтний перiд становить 6 осiб, позаштатних працiвникiв, якi працювали за сумiсництвом та на умовах неповного робочого часу не було.
належність емітента до будь-яких об'єднань підприємств, найменування та місцезнаходження об'єднання, зазначаються опис діяльності об'єднання, функції та термін участі емітента у відповідному об'єднанні, позиції емітента в структурі об'єднання; Емiтент не належить до жодних об'єднань пiдприємств.
спільна діяльність, яку емітент проводить з іншими організаціями, підприємствами, установами, при цьому вказуються сума вкладів, мета вкладів (отримання прибутку, інші цілі) та отриманий фінансовий результат за звітний рік по кожному виду спільної діяльності; Емiтент не проводить спiльну дiяльнiсть з iншими органiзацiями, установами та пiдприємствами.
будь-які пропозиції щодо реорганізації з боку третіх осіб, що мали місце протягом звітного періоду, умови та результати цих пропозицій; Пропозицiй щодо реорганiзацiї з боку третiх осiб за звiтний перiод не надходило.
опис обраної облікової політики (метод нарахування амортизації, метод оцінки вартості запасів, метод обліку та оцінки вартості фінансових інвестицій тощо); Товариство складає свою фiнансову звiтнiсть за нацiональними положеннями (стандартами) бухгалтерського облiку вiдповiдно до законодавства. При складаннi фiнансової звiтностi визначена величина суттєвостi статтi, яка дорiвнює 1000 грн. Господарськi операцiї вiдображають у облiкових регiстрах в тому звiтному перiодi, в якому вони були здiйсненi.
Прийнятою облiковою полiтикою ПРИВАТНОГО АКЦIОНЕРНОГО ТОВАРИСТВА «СМIЛА-АГРОПРОМСЕРВIС» встановленi такi методи облiку та принципи оцiнки активiв та зобов’язань:
Необоротнi активи. Оцiнку необоротних активiв здiйснюють вiдповiдно до вимог П(С)БО 7 «Основнi засоби». Основними засобами визнають активи, якi Товариство утримує з метою використання їх у процесi виробництва або реалiзацiї товарiв, робiт, послуг, очiкуваний термiн корисного використання (експлуатацiї) яких бiльше року, а вартiсна оцiнка дорiвнює сумi, що перевищує 2500 грн. Нарахування амортизацiї здiйснюється прямолiнiйним методом з урахуванням мiнiмально допустимих строкiв корисного використання основних засобiв, встановлених податковим законодавством. Очiкуваний термiн корисного використання встановлюється на засiданнi постiйно дiючої виробничої комiсiї, яка затверджується наказом про облiкову полiтику у постiйному складi: головний iнженер, головний бухгалтер. Лiквiдацiйну вартiсть об’єктiв основних засобiв не розраховують i з метою амортизацiї прирiвнюють до нуля. До малоцiнних необоротних матерiальних активiв вiдносять активи, вартiсна оцiнка яких дорiвнює сумi, що не перевищує 6 000 грн., очiкуваний термiн корисного використання (експлуатацiї) яких бiльше року. Нарахування зносу по таких активах здiйснюють в розмiрi 50 % в першому мiсяцi їх використання.
Запаси. Оцiнюють запаси вiдповiдно до вимог ПБО 9 «Запаси»: при надходженнi – за первiсною вартiстю; при списаннi виробничих запасiв у виробництво – за методом середньозваженої собiвартостi кожної одиницi запасiв; при реалiзацiї продукцiї – за методом цiни продажу.
Дебiторська заборгованiсть. Дебiторську заборгованiсть визнають активом, якщо iснує ймовiрнiсть отримання майбутнiх економiчних вигод, та може бути достовiрно визначена їх сума. Розподiл дебiторської заборгованостi на довгострокову i поточну здiйснюють вiдповiдно до вимог ПБО 10 «Дебiторська заборгованiсть».
Доходи i витрати. Визнання та нарахування доходiв здiйснюють вiдповiдно до вимог ПБО 15 «Дохiд». Облiк витрат – до ПБО 16 «Витрати».
Облiкову полiтику Товариства побудовано вiдповiдно до вимог Закону України «Про бухгалтерський облiк i фiнансову звiтнiсть в Українi» та нацiональних Положень (стандартiв) бухгалтерського облiку, а також з метою дотримання єдиних методологiчних принципiв бухгалтерського облiку, складання та подання в установленi термiни фiнансової звiтностi.
Амортизацiя нараховується методом зменшення залишку, шляхом використання встановлених норм до залишкової вартостi основних засобiв на початок звiтного перiоду. Оцiнка запасiв проводиться без податку на додану вартiсть. Фiнансових iнвестицiй акцiонерне товариство не має.
основні види продукції або послуг, що їх виробляє чи надає емітент, за рахунок продажу яких емітент отримав 10 або більше відсотків доходу за звітний рік, у тому числі обсяги виробництва (у натуральному та грошовому виразі), середньореалізаційні ціни, суму виручки, окремо надається інформація про загальну суму експорту, а також частку експорту в загальному обсязі продажів, перспективність виробництва окремих товарів, виконання робіт та надання послуг; залежність від сезонних змін; про основні ринки збуту та основних клієнтів; основні ризики в діяльності емітента, заходи емітента щодо зменшення ризиків, захисту своєї діяльності та розширення виробництва та ринків збуту; про канали збуту й методи продажу, які використовує емітент; про джерела сировини, їх доступність та динаміку цін; інформацію про особливості стану розвитку галузі виробництва, в якій здійснює діяльність емітент, рівень впровадження нових технологій, нових товарів, його становище на ринку; інформацію про конкуренцію в галузі, про особливості продукції (послуг) емітента; перспективні плани розвитку емітента; кількість постачальників за основними видами сировини та матеріалів, що займають більше 10 відсотків в загальному об'ємі постачання, у разі якщо емітент здійснює свою діяльність у декількох країнах, необхідно зазначити ті країни, у яких емітентом отримано 10 або більше відсотків від загальної суми доходів за звітний рік; ПрАТ "Смiла-Агропромсервiс" надає послуги в рослинництвi, а саме: - з обробiтку грунту; - внесення гербiцидiв, мiнеральних добрив; - збирання врожаю, перевезення зерна; тепличне господарство.
Головнi цiлi в рослиництвi - за рахунок додержання технологiй вирощування i примiнення нових високоврожайних сортiв зернових та технiчнихкультур пiдвищувати врожайнiсть.
Отримання продукцiї рослиництва є сезонним.Реалiзацiя продукцiї проводиться за прямими угодами в залежностi вiд цiни. Основнi ризики в дiяльностi господарства: при вирощуванi продукцiї рослиництва вплив погодно-клiматичних умов. Заходами щодо зменщення ризикiв є своєчасне закриття вологи, посiв зернових i технiчних культур в агротехнiчнi оптiмальнi строки, примiнення районованих високоврожайних продуктивних сортiв.Основнi види сировини для здiйснення виробничого процесу: ПММ, насiння, добрива, отрутохiмiкати, запчастини. Таку сировину, як мiнеральнi добрива, ПММ господарство закуповує в той перiод, коли на них найнижчi цiни.
Господарство й надалi буде займатися вирощуванням зернових та техничнихта тепличних культур.
основні придбання або відчуження активів за останні п'ять років. Якщо підприємство планує будь-які значні інвестиції або придбання, пов'язані з його господарською діяльністю, їх необхідно описати, включаючи суттєві умови придбання або інвестиції, її вартість і спосіб фінансування; Протягом останнiх п'яти рокiв були придбанi основнi засоби: 2013р.- Плуг модульний унiверсальний навiсний 4-х корпусний, цiна 16 618,33 грн.; Пневмотранспортер зерна, цiна 104 166, 67 грн.; Косарка роторна з захистом, цiна 10 000,00 грн.
2015р. - Сепаратор аеродинамiчний, цiна 59 166,67 грн.; Сiвалка вега з сигналiзацiєю, цiна 340 500,00 грн.
правочини з власниками істотної участі, членами наглядової ради або членами виконавчого органу, афілійованими особами, зокрема всі правочини, укладені протягом звітного року між емітентом або його дочірніми/залежними підприємствами, відокремленими підрозділами, з одного боку, і власниками істотної участі, членами наглядової ради або членами виконавчого органу, з іншого боку. За цими правочинами зазначаються: дата, сторони правочину, його зміст, сума, підстава укладання та методика ціноутворення, застосована емітентом для визначення суми правочину та за необхідності інша інформація; Правочинiв в звiтному роцi не було.
основні засоби емітента, включаючи об'єкти оренди та будь-які значні правочини емітента щодо них; виробничі потужності та ступінь використання обладнання; спосіб утримання активів, місцезнаходження основних засобів. Крім того, необхідно описати екологічні питання, що можуть позначитися на використанні активів підприємства плани капітального будівництва, розширення або удосконалення основних засобів, характер та причини таких планів, суми видатків, у тому числі вже зроблених, опис методу фінансування, прогнозні дати початку та закінчення діяльності та очікуване зростання виробничих потужностей після її завершення; Основнi засоби емiтента вiдображенi у фiнансовiй звiтностi.
проблеми, які впливають на діяльність емітента; ступінь залежності від законодавчих або економічних обмежень; Одним iз важливих економiчних показникiв є собiвартiсть продукцiї, при визначенi якої великий вплив мають податки на заробiтну плату, податок на додану вартiсть, розрахунки з орендодавцями по земельним часткам (паям). Грошi, якi поступають вiд реалiзацiї продукцiї не вистачає щоб впроваджувати в виробництвi новi технологiї , придбати нове обладнання. Негативно впливають на дiяльнiсть товариства постiйнi змiни чинного законодавства , недостатнiсть обiгових коштiв потребує зниження податкового тиску для платникiв податку, зменшення податкового навантаження на фонд оплати працi. В 2016 роцi держава не надала суттєвої пiдтримки. Також на дiяльнiсть пiдприємства впливають погоднi умови.
факти виплати штрафних санкцій (штраф, пеня, неустойка) і компенсацій за порушення законодавства; Сплачено штрафи та пенi за несвоєчасну сплату орендної плати за землю в сумi 1 586,64 грн.
опис обраної політики щодо фінансування діяльності емітента, достатність робочого капіталу для поточних потреб, можливі шляхи покращення ліквідності за оцінками фахівців емітента; За рахунок зменшення витрат шляхом придбання нової технiки та залучення нових агропромислових технологiй, забезпечення зростання власного капiталу на 20%.
Провести реалiзацiю ОФ, якi не приймають участi у виробничому циклi.
Отриманi вiд реалiзацiї надходження направити на поповнення обiгових коштiв.
вартість укладених, але ще не виконаних договорів (контрактів) на кінець звітного періоду (загальний підсумок) та очікувані прибутки від виконання цих договорів; На кiнець звiтного перiоду емiтент не має невиконаних договорiв, всi договори виконанi в повному обсязi.
стратегія подальшої діяльності емітента щонайменше на рік (щодо розширення виробництва, реконструкції, поліпшення фінансового стану, опис істотних факторів, які можуть вплинути на діяльність емітента в майбутньому); В 2017 роцi заплановано розширення тепличного господарства.
опис політики емітента щодо досліджень та розробок, вказати суму витрат на дослідження та розробку за звітний рік; Емiтент у звiтному роцi не здiйснював дослiджень та розробок, витрат на дослiдження та розробки за звiтний рiк не мав.
судові справи, за якими розглядаються позовні вимоги у розмірі на суму 10 або більше відсотків активів емітента або дочірнього підприємства станом на початок року, стороною в яких виступає емітент, його дочірні підприємства, або судові справи, стороною в яких виступають посадові особи емітента (дата відкриття провадження у справі, сторони, зміст та розмір позовних вимог, найменування суду, в якому розглядається справа, поточний стан розгляду). У разі відсутності судових справ про це зазначається; Вiдсутнi.
інша інформація, яка може бути істотною для оцінки інвестором фінансового стану та результатів діяльності емітента, у тому числі за наявності інформацію про результати та аналіз господарювання емітента за останні три роки у формі аналітичної довідки в довільній формі. Iншої iнформацiї, яка може бути iстотною для оцiнки iнвестором фiнансового стану та результатiв дiяльностi емiтента немає, аналiзу господарювання за останнi три роки емiтент не проводив.