ПрАТ "Сміла-Агропромсервіс"

Код за ЄДРПОУ: 30065580
Телефон: 098 416 44 50
e-mail: sergijtaran@ukr.net
Юридична адреса: 20700, Черкаська область, м.Сміла, вул. Мазура, 21 А
 

Річний звіт за 2012 рік

12. Опис бізнесу

Важливі події розвитку (в тому числі злиття, поділ, приєднання, перетворення, виділ) Закрите акцiонерне товариство "Смiла-Агропромсервiс", в подальшому Товариство, утворене на пiдставi рiшення загальних зборiв Засновникiв Товариства (протокол № 1 вiд 14 жовтня 1999року у вiдповiдностi до чинного законодавства України для здiйснення господарської та iншої пiдприємницької дiяльностi.
Організаційна структура емітента, дочірні підприємства, філії, представництва та інші відокремлені структурні підрозділи із зазначенням найменування та місцезнаходження, ролі та перспектив розвитку, зміни в організаційній структурі у відповідності з попереднім звітним періодом Вищим органом Товариства є Загальнi збори акцiонерiв, якi мають право приймати рiшення з усiх питань, повязаних з дiяльнiстю Товариства. Виконавчим органом, який здiйснює управлiння поточною дiяльнiстю Товариства є Голова Правлiння. Дочiрнiх пiдприємств, фiлiй та представництв емiтент немає.
Будь-які пропозиції щодо реорганізації з боку третіх осіб, що мали місце протягом звітного періоду, умови та результати цих пропозицій Пропозицiй щодо реорганiзацiї з боку третiх осiб за звiтний перiод не надходило.
Опис обраної облікової політики (метод нарахування амортизації, метод оцінки вартості запасів, метод обліку та оцінки вартості фінансових інвестицій тощо) Доход вiд реалiзацiї продукцiї визнається у вiдповiдностi з методом нарахувань при вiдвантаженнi продукцiї. Доход вiд виконаних робiт та наданих послуг вiдображається в облiку, коли роботи виконанi, та наданi послуги. Витрати на податок на прибуток включають податки, розрахованi у вiдповiдностi до дiючого законодавства України, з врахуванням суттєвих тимчасових рiзниць, якi були компенсованi або виникли у звiтному перiодi.
Текст аудиторського висновку 1. Основнi вiдомостi про аудиторську фiрму.
Повна назва - ТОВ"Аудиторська фiрма "Альцiона"
код ЕДРПУ - 22795803
Мiсцезнаходження - м. Черкаси, вул. Гагарiна, 83, к. 115
Номер i дата видачi свiдоцтва про внесення до реєстру суб'єктiв аудиторської дiяльностi - № 3332 видане за рiшенням Аудиторської палати України вiд 29.01.2004 року. №131 дiйсне до 22.06.15 року

2. Мiсце проведення аудиту та дата видачi висновку.
Мiсце проведення аудиту: м. Черкаси

Дата видачi висновку: 19 квiтня 2013року.



3. Основнi вiдомостi про акцiонерне товариство:

Повне найменування Приватне акцiонерне товариство
"Смiла-Агропромсервiс"
Код за ЄДРПОУ 30065580
Мiсцезнаходження 20700, Черкаська обл., м. Смiла, вул. Мазура, б. 21, А
Дата державної реєстрацiї, серiя, номер Свiдоцтва 22.10.1999 р. Свiдоцтво про державну реєстрацiю юридичної особи серiї А01 № 636583, замiна Свiдоцтва проведена 08.04.2010 р.
Види дiяльностi за КВЕД:
01.11 Вирощування зернових культур(крiм рису), бобових культур i насiння олiйних культур;
01.61. Допомiжна дiяльнiсть у рослинництвi;
01.63. Пiсляурожайна дiяльнiсть;
45.20. Технiчне обслуговування та ремонт автотранспортних засобiв;
49.41. Вантажний автомобiльний транспорт;
68.20. Надання в оренду й експлуатацiю власного чи орендованого нерухомого майна.


Статут Приватного акцiонерного товариства "Смiла-Агропромсервiс"(нова редакцiя) затверджений загальними зборами акцiонерiв 30.04.2011 р., протокол №1/2011, зареєстрований державним реєстратором 31.05.2011 р. номер запису 102410500140008
Середньооблiкова чисельнiсть працiвникiв - 14 осiб.
Особлива iнформацiя в звiтному перiодi емiтентом не подавалась.
Кiлькiсть акцiонерiв - 7 осiб, в тому числi:
юридичних осiб - 2,
фiзичних осiб - 5.
Пакетом акцiй бiльше 10 % володiють:
фiзична особа - 30,0000%;
фiзична особа - 12,3833%.



4. Опис обсягу аудиторської перевiрки

Аудиторська перевiрка здiйснювалась вiдповiдно до вимог Закону України "Про внесення змiн до Закону України "Про аудиторську дiяльнiсть" вiд 14.09.2006 року №140-V, Мiжнародних стандартiв аудиту, надання впевненостi та етики Мiжнародної федерацiї бухгалтерiв, що є обов'язковими для застосування суб'єктами аудиторської дiяльностi в якостi Нацiональних стандартiв аудиту згiдно з рiшенням Аудиторської палати України вiд 30.11.2006 року №168/7.
При написаннi аудиторського висновку також були використанi вимоги до аудиторського висновку при розкриттi iнформацiї емiтентами цiнних паперiв (крiм емiтентiв облiгацiй мiсцевої позики) вiд 29.09.2011 року №1360 та зареєстрованого в Мiнiстерствi юстицiї України 28 листопада 2011 року за №1358/20096.
Перевiрку проведено на пiдставi наданих засновницьких, реєстрацiйних та iнших документiв, що обумовлюють правовий статус пiдприємства, внутрiшнiх нормативно-розпорядницьких документiв товариства, договiрної, облiкової та iншої документацiї, що характеризує фiнансово-господарську дiяльнiсть Товариства у перiод з 01 сiчня 2012 року по 31 грудня 2012 року.
Об'єктом перевiрки були:
Баланс Ф.№1-М станом на 31.12.2012 року,
Звiт про фiнансовi результати Ф.№2-М за 2012 рiк,
Регiстри синтетичного та аналiтичного облiку;
Зведенi облiковi документи, що вiдображають господарськi операцiї за перiод з 01.01.2012р. по 31.12.2012р.

5. Вiдповiдальнiсть управлiнського персоналу.

Управлiнський персонал товариства несе вiдповiдальнiсть за:
пiдготовку та достовiрне подання цiєї фiнансової звiтностi вiдповiдно до вимог Закону України "Про бухгалтерський облiк та фiнансову звiтнiсть в Українi" вiд 16.07.99 р. №996-XIV, iз змiнами та доповненнями, та Положень (стандартiв) бухгалтерського облiку, затверджених Мiнiстерством фiнансiв України, якi визначають принципи та методи ведення бухгалтерського облiку i складання фiнансової звiтностi в Українi;
внутрiшнiй контроль, який управлiнський персонал визначає необхiдним для забезпечення складання фiнансової звiтностi, що не мiстить суттєвих викривлень унаслiдок шахрайства або помилки;
виконання значних правочинiв (10 i бiльше вiдсоткiв вартостi активiв Товариства за даними останньої рiчної фiнансової звiтностi);
стан корпоративного управлiння, у тому числi стан внутрiшнього аудиту вiдповiдно до Закону України "Про акцiонернi товариства";
наявнiсть суттєвих невiдповiдностей мiж фiнансовою звiтнiстю, що пiдлягала аудиту, та iншою iнформацiєю, що розкривається емiтентом цiнних паперiв та подається до комiсiї разом з фiнансовою звiтнiстю;
невiдповiднiсть використання управлiнським персоналом припущення про безперервнiсть дiяльностi емiтента цiнних паперiв на основi проведення фiнансового аналiзу дiяльностi емiтента згiдно з вимогами МСА №200 "Загальнi цiлi незалежного аудитора та проведення аудиту вiдповiдно до мiжнародних стандартiв аудиту".
Вiдповiдальнiсть управлiнського персоналу охоплює:
розробку, впровадження та використання внутрiшнього контролю стосовно пiдготовки та достовiрного представлення фiнансових звiтiв якi не мiстять суттєвих викривлень внаслiдок шахрайства або помилки;
вибiр та застосування вiдповiдних принципiв бухгалтерського облiку, облiкової полiтики, а також облiкових оцiнок, якi вiдповiдають обставинам.
Пiдготовка фiнансової звiтностi вимагає вiд керiвництва розрахункiв та припущень, що впливають на суми активiв та зобов'язань, вiдображених у фiнансовiй звiтностi, а також суми доходiв та витрат, що вiдображаються у фiнансових звiтах протягом звiтного перiоду.

6. Вiдповiдальнiсть аудитора.

Аудитор несе вiдповiдальнiсть за висловлення думки щодо фiнансової звiтностi на основi результатiв аудиторської, проведеного вiдповiдно до Мiжнародних стандартiв аудиту.
Аудиторський висновок який подається до НКЦПФР при розкриттi iнформацiї емiтентами цiнних паперiв повинен бути складений вiдповiдно до вимог Мiжнародних стандартiв контролю якостi, аудиту, огляду, iншого надання впевненостi та супутнiх послуг (далi - МСА) зокрема у вiдповiдностi до МСА 700 "Формування думки та надання звiту щодо фiнансової звiтностi", МСА 705 "Модифiкацiя думки у звiтi незалежного аудитора", МСА 706 "Пояснювальнi параграфи та параграфи з iнших питань у звiтi незалежного аудитора ", МСА 720 "Вiдповiдальнiсть аудитора щодо iншої iнформацiї в документах, що мiстять перевiрену аудитором фiнансову звiтнiсть", МСА 240 "Вiдповiдальнiсть аудитора, що стосується шахрайства, при аудитi фiнансової звiтностi".
На думку аудитора отриманi достатнi та вiдповiднi аудиторськi докази для висловлення модифiкованої аудиторської думки.

7. Пiдстави для висловлення умовно-позитивної думки.

Аудитор не спостерiгав за проведенням рiчної iнвентаризацiї активiв i зобов'язань, оскiльки ця подiя вiдбулася до пiдписання договору на проведення аудиту, що є обмеженням обсягу аудиту та пiдставою для висловлення умовно-позитивної думки.

8. Умовно позитивна думка.

На думку незалежного аудитора, за винятком впливу викладеного в параграфi "Пiдстава для висловлення умовно позитивної думки" отриманi аудиторськi докази є достатньою та вiдповiдною основою для висловлення умовно-позитивної аудиторської думки про вiдповiднiсть дiйсного фiнансового стану результатiв дiяльностi Товариства на 31.12.2012р.

Аудитор висловлює умовно-позитивну думку, що фiнансова звiтнiсть Приватного акцiонерного товариства "Смiла-Агропромсервiс" в усiх суттєвих аспектах достовiрно та повно подає фiнансову iнформацiю про пiдприємство станом на 31.12.2012р. згiдно з нормативними вимогами щодо органiзацiї бухгалтерського облiку i звiтностi в Українi, а також згiдно з концептуальною основою фiнансової звiтностi та вiдповiдно вимогам дiючого законодавства України. Фiнансова звiтнiсть складена на основi дiйсних облiкових оцiнок.

В ходi перевiрки аудитором не виявленi ознаки, якi ставили б пiд сумнiв можливiсть Приватного акцiонерного товариства "Смiла-Агропромсервiс" продовжувати свою дiяльнiсть на безперервнiй основi операцiї за перiод з 01.01.2012 р. по 31.12.2012 р.




9. Iнша допомiжна iнформацiя, щодо якої аудитор висловлює думку.

9.1 Висловлення думки щодо вiдповiдностi вартостi чистих активiв вимогам законодавства
Розрахунок вартостi чистих активiв акцiонерних Товариств здiйснюється згiдно Методичних рекомендацiй Державної комiсiї ц цiнних паперiв та фондового ринку щодо визначення вартостi чистих активiв акцiонерних товариств вiд 17.11.2004р. №485
Вартiсть чистих активiв згiдно статтi 155 Цивiльного кодексу України не може бути меншою за розмiр статутного капiталу.
Чистi активи розраховуються як рiзниця мiж сумою необоротних активiв, оборотних активiв, витрат майбутнiх перiодiв та сумою довгострокових зобов'язань, короткострокових зобов'язань, забезпеченням наступних виплат i платежiв, доходiв майбутнiх перiодiв.
Вартiсть чистих активiв яка становить - 1482,4 тис. грн., на 68,4 тис. грн. бiльше вартостi статутного капiталу, що пiдтверджує можливiсть безперервної дiяльностi в найближчому майбутньому. Таким чином, розрахункова вартiсть чистих активiв вiдповiдає вимогам ст.155 п.3 Цивiльного кодексу України.

9.2 Думка аудитора щодо наявностi суттєвих невiдповiдностей мiж фiнансовою звiтнiстю, що пiдлягала аудиту, та iншою iнформацiєю, що розкривається емiтентом цiнних паперiв та подається до комiсiї разом з фiнансовою звiтнiстю

Пiд час виконання завдання аудитор здiйснив аудиторськi процедури щодо виявлення суттєвих невiдповiдностей мiж фiнансовою звiтнiстю, що пiдлягала аудиту, та iншою iнформацiєю, що розкривається емiтентом у вiдповiдностi з МСА 720 "Вiдповiдальнiсть аудитора щодо iншої iнформацiї в документах, що мiстять перевiрену аудитором фiнансову звiтнiсть" а також згiдно з рiшенням ДКЦПФР вiд 20.10.2011р. №1482 була проведена перевiрка щодо корпоративного управлiння на наявнiсть та достовiрнiсть iнформацiї у звiтi.
На пiдставi наданих до аудиторської перевiрки документiв, ми можемо зробити висновок, що iнформацiя про подiї, якi вiдбулися протягом звiтного року та можуть вплинути на фiнансово-господарський стан емiтента та призвести до змiни вартостi його цiнних паперiв i визнаються частиною першою статтi 41 Закону України" Про цiннi папери та фондовий ринок" своєчасно оприлюднюється Товариством та надається користувачам звiтностi.
Аудитор отримав достатню впевненiсть у вiдсутностi суттєвих невiдповiдностей мiж фiнансовою звiтнiстю, що пiдлягала аудиту, та iншою iнформацiєю, що розкривається Товариством та подається до НКЦПФР разом з фiнансовою звiтнiстю (МСА 720 "Вiдповiдальнiсть аудитора щодо iнформацiї в документах, що мiстять перевiрену аудитором фiнансову звiтнiсть")

9.3. Виконання значних правочинiв

Значнi правочини (10 i бiльше вiдсоткiв вартостi активiв товариства за даними останньої рiчної фiнансової звiтностi) вiдповiдно до Закону України "Про акцiонернi товариства" у звiтному перiодi не вiдбувалися.

9.4. Стан корпоративного управлiння, у тому числi стану внутрiшнього аудиту вимогам законодавства

Щодо стану корпоративного управлiння, у тому числi стану внутрiшнього аудиту вiдповiдно до Закону України " Про акцiонернi Товариства", загальними зборами акцiонерiв Товариства затвердженi наступнi положення "Про правлiння", "Про наглядову раду", "Про ревiзiйну комiсiю". Товариство користується послугами зовнiшнiх аудиторiв.
За результатами виконаних процедур перевiрки стану корпоративного управлiння вiдповiдно до Закону України "Про акцiонернi товариства" можна зробити висновок, що прийнята та функцiонуюча система корпоративного управлiння у товариствi потребує вдосконалення.

9.5 Iдентифiкацiя та оцiнка ризикiв суттєвого викривлення у фiнансових звiтах внаслiдок шахрайських дiй.

Керуючись принципом професiйного скептицизму та вiдповiдно до МСА 240 "Вiдповiдальнiсть аудитора, що стосується шахрайства, при аудитi фiнансової звiтностi" ми провели аудиторськi тести, результати яких дозволили iдентифiкувати та оцiнити ризики суттєвих викривлень внаслiдок шахрайства.
Пiд час iдентифiкацiї та оцiнки ризикiв суттєвого викривлення фiнансової звiтностi ми розглянули отриману вiд Товариства iнформацiю як у виглядi тверджень (пояснень) керiвництва, так i у виглядi аудиторських доказiв, як того вимагають вiд аудитора МСА з метою попередження викривлень внаслiдок шахрайства.
Вiдповiдно до отриманих доказiв та пояснень, керiвництво не має iнформацiї про вiдомi факти шахрайства, що можуть вплинути на Товариство. Аудитор також не отримав жодної iншої iнформацiї про вiдомi факти таких дiй з боку управлiнського персоналу, працiвникiв, вiдповiдальних за фiнансову iнформацiю або iнших осiб.

10. Висловлення думки щодо розкриття iнформацiї за видами активiв та зобов'язань i фiнансових результатiв вiдповiдно до встановлених нормативiв, зокрема нацiональних положень (стандартiв) бухгалтерского облiку.

Бухгалтерський облiк ПрАТ "Смiла-Агропромсервiс" ведеться iз застосуванням "Плану рахункiв бухгалтерського облiку активiв, капiталу, зобовязань i господарських операцiй", затвердженого Мiнiстерством фiнансiв України вiд 31.11.1999р. №291 та Iнструкцiї по його застосуванню.
Облiк ведеться з застосуванням комп'ютерної програми "Бухгалтерiя - 1С", версiя 7.7.
Класифiкацiя та оцiнка активiв, в основному, вiдповiдає нормативним вимогам нацiональних положень (стандартiв) бухгалтерського облiку та iнструкцiї по застосуванню плану рахункiв бухгалтерського облiку.
Витрати облiковуються з використанням рахункiв 9 класу (по статтях витрат).
Облiкова полiтика обгрунтована наказом по Товариству вiд 03 сiчня 2012 р. №1 i протягом 2012 року залишалася незмiнною.
Фiнансова звiтнiсть складена в повному обсязi i, в основному, вiдповiдає вимогам Положення (стандарту) №25 "Фiнансовий звiт суб'єкта малого пiдприємництва".
Рiчна iнвентаризацiя основних засобiв та iнших товарно-матерiальних цiнностей проводилась згiдно наказу вiд 12.12.2012р. №47 станом на 1 листопада 2012 року. Недостачих залишкiв ТМЦ не виявлено. Аудитор участi в iнвентаризацiї не приймав.

Необоротнi активи
Незавершенi капiтальнi iнвестицiї.
Вартiсть незавершених капiтальних iнвестицiй - 2578,1 тис.грн. До складу незавершених капiтальних iнвестицiй витрати на придбання(виготовлення) основних засобiв -2322,1 та право користування земельними ресурсами - 256 тис. грн.
Основнi засоби.
Облiк основних засобiв на пiдприємствi ведеться по рахунках, групах, та найменуваннях об'єктiв i, в основному, вiдповiдає критерiям П (С) БО № 7 " Основнi засоби" .
Згiдно балансу (форма 1-М) станом на 31 грудня 2012 року основнi засоби складають - 2051,3 тис. грн. по первiснiй вартостi . Ступiнь зносу основних засобiв - 35,7%.
Нарахування зносу по основних засобах проводилось за прямолiнiйним методом, що вiдповiдає вимогам П(С)БО № 7 "Основнi засоби".
Основнi засоби є власнiстю Товариства. Дооцiнка та уцiнка основних засобiв не проводилась.
Довгостроковi фiнансовi iнвестицiї
Вартiсть довгострокових фiнансових iнвестицiй складає 709,5 тис грн.


Оборотнi активи.
Запаси.
Запаси визнанi активами згiдно П(С)БО 9 "Запаси" вiдображалися Товариством по собiвартостi придбання Оцiнка запасiв, при їх продажу та iншому вибуттi проводиться за методом середньозваженої собiвартостi.
Станом на 31 грудня 2012року виробничi запаси в залишках складах - 616,6 тис. грн., готова продукцiя ? 141,5 тис.грн. Слiд вiдзначити, що на кiнець звiтного перiоду поточнi бiологiчнi активи вiдсутнi, а залишки готової продукцiї збiльшились на 101,7 тис. грн.

Дебiторська заборгованiсть.
Дебiторська заборгованiсть визнається Товариством у вiдповiдностi до вимог П(С)БО № 10, за умови, що iснує ймовiрнiсть отримання майбутнiх економiчних вигод, її сума визначена достовiрно з одночасним визнанням доходу. Вiдображення в балансi дебiторської заборгованостi здiйснюється на пiдставi оцiнки реальної поточної дебiторської заборгованостi.
За звiтний перiод дебiторська заборгованiсть за товари, роботи, послуги складає 268,2 тис. грн. Резерв сумнiвних боргiв не створювався
Дебiторська заборгованiсть за розрахунками з бюджетом вiдсутня, iнша поточна дебiторська заборгованiсть - 183,5 тис. грн. Дебiторська заборгованiсть пiдтверджена документально i вiдображена в регiстрах бухгалтерського облiку.
Залишок грошових коштiв на 31.12.2012 р. вiдсутнiй.
Iншi оборотнi активи - 52,4 тис. грн.
На думку незалежного аудитора, облiк активiв Товариства, в основному, вiдповiдає вимогам вiдповiдних П(С)БО, правдиво i неупереджено вiдображає фактичнi активи Товариства у вiдповiдностi з критерiями визнання згiдно з П(С)БО 25 "Фiнансовий звiт суб'єкта малого пiдприємництва".

Зобов'язання.
Товариством зобов'язання вiдображаються вiдносно заборгованостi, яка виникла внаслiдок минулих подiй i погашення якої призведе до зменшення ресурсiв Товариства, що втiлюють в собi економiчнi вигоди.
Облiк поточних зобов'язань у балансi i вiдображення їх за сумою погашення вiдповiдає вимогам ПС)БО 11.
Довгостроковi зобов'язання по кредитах банкiв - 584,8 тис. грн..
Поточнi зобов'язання складають 3002,0 тис.грн., в тому числi:
кредиторська заборгованiсть за товари, роботи, послуги - 895,7 тис. грн.
поточнi зобов'язання за розрахунками :
- з бюджетом - 11,4 тис.грн.
- зi страхування - 4,6 тис.грн.
- з оплати працi - 28,3 тис.грн.
iншi поточнi зобов'язання - 2062,2 тис. грн.
Поточнi зобов'язання пiдтвердженi документально i вiдображенi в регiстрах бухгалтерського облiку.
На думку аудитора, облiк зобов'язань правдиво i неупереджено вiдображає стан справ щодо рахункiв на яких облiковуються зобов'язання товариства i оцiнюється товариством згiдно критерiїв П(С)БО№11"Зобов'язання".

Власний капiтал Товариства.
Власний капiтал Товариства на 31.12.2012 року становить 1482,4 тис. грн.
Статутний капiтал становить 1414,0 тис. грн., подiлений на 141400 простих iменних акцiй номiнальною вартiстю 10 грн. кожна. Акцiї були сплаченi в термiн i способом передбаченими установчими документами. Випуск акцiй здiйснено з додержанням правил та вимог Закону України " Про цiннi папери та фондову бiржу", додатковий капiтал - 1035,9 тис.грн., непокритий збиток на 31.12.2012 р. - 967,5 тис.грн.
На думку незалежного аудитора статтi 1 роздiлу пасиву балансу достовiрно оцiненi i дають правдиве i неупереджене уявлення про власний капiтал та його змiни у вiдповiдностi з П(С)БО 25 "Фiнансовий звiт суб'єкта малого пiдприємництва".

Облiк фiнансових результатiв.
Витрати на пiдприємствi визнаються в бухгалтерському облiку одночасно з зменшенням активiв або збiльшенням зобов'язань. Витрати, понесенi у зв'язку з отриманням доходу, визнаються у тому ж перiодi, що i вiдповiднi доходи.
Доходи вiдображаються в облiку та звiтностi у момент виникнення, незалежно вiд часу надходження грошових коштiв.
За звiтний перiод Товариство отримало чистий дохiд (виручку) вiд реалiзацiї робiт, послуг в розмiрi - 738,8 тис. грн. В зв'язку з загибеллю посiвних культур обсяг реалiзованої продукцiї зменшився майже в 2 рази.
Iншi операцiйнi доходи (вiд продажу основних засобiв) становлять - 264 тис. грн.,
По результатах фiнансово-господарської дiяльностi за 2012 рiк Товариством отримано чистий збиток сумi 574,8 тис. грн.

11. Розкриття особливої iнформацiї про дiї, якi вiдбулися протягом року,
якi могли б вплинути на фiнансово-господарський стан емiтента та призвести до значної змiни вартостi його цiнних паперiв.
Протягом звiтного перiоду дiї, що можуть вплинути на фiнансово-господарський стан товариства та призвести до значної змiни вартостi його цiнних паперiв,визначенi ч.1 ст.41 Закону України "Про цiннi папери та фондовий ринок" не вiдбувалися.

В 2012 роцi товариством не було виконано значних правочинiв, що перевищують 10 i бiльше вiдсоткiв вартостi активiв товариства за даними останньої рiчної фiнансової звiтностi(у контекстi статтi 70 Закону України "Про акцiонернi товариства") .

Протягом року вiдбулася змiна власникiв , яким належить 47,6663 % акцiй Товариства, що може вплинути на фiнансово-господарський стан емiтента та призвести до значної змiни вартостi його цiнних паперiв.

Стосовно Товариства не порушувалася справа про банкрутство, не виносилась ухвала про його санацiю.
Дiяльнiсть Товариства зазнала значного впливу внаслiдок складних погодних умов, нестабiльної економiки в країнi i буде перебувати пiд цим впливом у найближчий час. Тому iснує невизначенiсть, яка може негативно вплинути на майбутнi операцiї Товариства. Безпосереднiй вплив подiй на даний час не може бути визначений. Фiнансова звiтнiсть не включає будь-яких коригувань, якi можуть мати мiсце в результатi такої невизначеностi. Вiдповiдний вплив буде вiдображений у фiнансовiй звiтностi, коли вiн стане вiдомий i зможе бути оцiнений.

Аудитор пiдтверджує, що проведена ним перевiрка є обгрунтованою пiдставою для висловлення загальної думки щодо фiнансових звiтiв

12. Подiї пiсля дати балансу .
Аудитор пiдтверджує вiдсутнiсть подiй пiсля дати балансу якi можуть впливати на здатнiсть Приватного акцiонерного товариства продовжувати безперервно свою дiяльнiсть.


13.Аналiз показникiв фiнансового стану акцiонерного товариства.
Фiнансовий стан Товариства характеризується сукупнiстю показникiв, що вiдображають
наявнiсть, розмiщення i використання ресурсiв пiдприємства, реальнi та потенцiальнi фiнансовi можливостi Товариства.

Коефiцiєнт абсолютної лiквiдностi обчислюється як вiдношення грошових коштiв та їх еквiвалентiв i поточних фiнансових iнвестицiй до поточних зобов'язань. Коефiцiєнт абсолютної лiквiдностi вказує на те, яка частина боргiв пiдприємства може бути сплачена негайно за рахунок грошових коштiв. Товариство не може негайно погасити борги через вiдсутнiсть грошових коштiв.

Коефiцiєнт загальної лiквiдностi (покриття) розраховується як вiдношення оборотних активiв до поточних зобов'язань пiдприємства та показує достатнiсть ресурсiв пiдприємства, якi можуть бути використанi для погашення його поточних зобов'язань. Коефiцiєнт 0,42 вказує на те, що власних ресурсiв Товариства достатньо для погашення його поточних зобов`язань лише на 42%.

Коефiцiєнт фiнансової стiйкостi розраховується як вiдношення власного капiталу пiдприємства до пiдсумку балансу пiдприємства i показує питому вагу власного капiталу в загальнiй сумi засобiв, авансованих у його дiяльнiсть. Коефiцiєнт, дорiвнюючи 0,25 вказує на те, що частка власного капiталу Товариства авансована у його дiяльнiсть складає 25%.

Коефiцiєнт структури капiталу (фiнансування) розраховується як спiввiдношення залучених та власних засобiв i характеризує залежнiсть пiдприємства вiд залучених засобiв. Коефiцiєнт, дорiвнюючи 2,97, яка вказує на те, що пiдприємство повнiстю залежить вiд залучених засобiв .
Фiнансово-господарська дiяльнiсть Товариства збиткова за рахунок рiзкого зниження обсягiв виробництва сiльськогосподарської продукцiї через складнi погоднi умови, що призвели до часткової загибелi рослинної продукцiї. Операцiйна дiяльнiсть забезпечується , в основному, за рахунок позикових коштiв.

Узагальнюючи результати проведеного аналiзу, можна зробити висновок, що фiнансовий стан ПрАТ "Смiла-Агропромсервiс" не стiйкий. Показники платоспроможностi (К1, К2) свiдчать про не достатню лiквiднiсть пiдприємства, тобто не можливiсть своєчасного забезпечення ПрАТ "Смiла-Агропромсервiс" платежiв по своїх зобов'язаннях .

Спираючись на показники аналiзу, враховуючи, низькi обсяги реалiзацiї по основному виду дiяльностi, збиткову фiнансово-господарську дiяльнiсть, на думку незалежного аудитора, можна стверджувати, що Приватне акцiонерне товариство"Смiла-Агропромсервiс" залежить вiд залучених засобiв, ймовiрнiсть банкрутства пiдприємства висока.
Інформація про основні види продукції або послуг, що їх виробляє чи надає емітент, перспективність виробництва окремих товарів, виконання робіт та надання послуг; залежність від сезонних змін; про основні ринки збуту та основних клієнтів; основні ризики в діяльності емітента, заходи емітента щодо зменшення ризиків, захисту своєї діяльності та розширення виробництва та ринків збуту; про канали збуту й методи продажу, які використовує емітент; про джерела сировини, їх доступність та динаміку цін; інформацію про особливості стану розвитку галузі виробництва, в якій здійснює діяльність емітент, рівень впровадження нових технологій, нових товарів, його положення на ринку; інформацію про конкуренцію в галузі, про особливості продукції (послуг) емітента; перспективні плани розвитку емітента; кількість постачальників за основними видами сировини та матеріалів, що займають більше 10 відсотків в загальному об'ємі постачання ПрАТ "Смiла-Агропромсервiс" надає послуги в рослинництвi, а саме: - з обробiтку грунту; - внесення гербiцидiв, мiнеральних добрив; - збирання врожаю, перевезення зерна.
Пiдприємство має власний автомобiльний парк, який надає послуги автоперевезень по Українi, в тому числi негабаритних вантажiв.
Інформація про основні придбання або відчуження активів за останні п'ять років. Якщо підприємство планує будь-які значні інвестиції або придбання, пов'язані з її господарською діяльністю, їх необхідно описати, включаючи суттєві умови придбання або інвестиції, її вартість і спосіб фінансування Придбання:
1. Цiлiсний майновий комплекс (Худякiвський консервний завод)
2. Офiсного примiщення (контори), їдальня.
3. С/г технiки: П'ятикорпусний оборотний плуг; подрiбнювач пiсляжнивних решток; преспiдбирач; сiвалка СЗТ-3,6; трактор "Бiлорус" 1025.2.
Інформація про основні засоби емітента, включаючи об'єкти оренди та будь-які значні правочини емітента щодо них; виробничі потужності та ступінь використання обладнання; спосіб утримання активів, місцезнаходження основних засобів. Крім того, необхідно описати екологічні питання, що можуть позначитися на використанні активів підприємства, інформацію щодо планів капітального будівництва, розширення або удосконалення основних засобів, характер та причини таких планів, суми видатків, в тому числі вже зроблених, опис методу фінансування, прогнозні дати початку та закінчення діяльності та очікуване зростання виробничих потужностей після її завершення Основнi засоби емiтента вiдображенi у фiнансовiй звiтностi.
Інформація щодо проблем, які впливають на діяльність емітента; ступінь залежності від законодавчих або економічних обмежень Значний вплив на дiяльнiсть емiтента має вiдсутнiсть замовникiв на продукцiю товариства . Грошi, якi поступають вiд реалiзацiї продукцiї не вистачає щоб впроваджувати в виробництвi новi технологiї , придбати нове обладнання. Негативно впливають на дiяльнiсть товариства постiйнi змiни чинного законодавства , недостатнiсть обiгових коштiв потребує зниження податкового тиску для платникiв податку, зменшення податкового навантаження на фонд оплати працi.
Інформація про факти виплати штрафних санкцій (штраф, пеня, неустойка) і компенсацій за порушення законодавства По ДПI - 15 769,85 грн., ЄСВ - 589,75 грн., держпромтехнагляд - 340,00 грн.
Опис обраної політики щодо фінансування діяльності емітента, достатність робочого капіталу для поточних потреб, можливі шляхи покращення ліквідності за оцінками фахівців емітента За рахунок зменшення витрат шляхом придбання нової технiки та залучення нових агропромислових технологiй, забезпечення зростання власного капiталу на 20%.
Провести реалiзацiю ОФ, якi не приймають участi у виробничому циклi.
Отриманi вiд реалiзацiї надходження направити на поповнення обiгових коштiв.
Інформація про вартість укладених, але ще не виконаних договорів (контрактів) на кінець звітного періоду (загальний підсумок) та про очікувані прибутки від виконання цих договорів На кiнець звiтного перiоду емiтент не має невиконаних договорiв, всi договори виконанi в повному обсязi.
Стратегія подальшої діяльності емітента щонайменше на рік (щодо розширення виробництва, реконструкції, поліпшення фінансового стану, опис істотних факторів, які можуть вплинути на діяльність емітента в майбутньому) В 2013 роцi заплановано запуск лiнiї фасування та упаковки продовольчих груп товарiв.
Збiльшення парку автомобiлiв.
Опис політики емітента щодо досліджень та розробок, вказати суму витрат на дослідження та розробку за звітний рік Емiтент у звiтному роцi не здiйснював дослiджень та розробок, витрат на дослiдження та розробки за звiтний рiк не мав.
Інформація щодо судових справ, стороною в яких виступає емітент, його дочірні підприємства або його посадові особи (дата відкриття провадження у справі, сторони, зміст та розмір позовних вимог, найменування суду, в якому розглядається справа, поточний стан розгляду). У разі відсутності судових справ про це зазначається Судових справ, стороною яких виступає емiтент або його посадовi особи у звiтному роцi не було.
Інша інформація, яка може бути істотною для оцінки інвестором фінансового стану та результатів діяльності емітента, у тому числі, за наявності, інформацію про результати та аналіз господарювання емітента за останні три роки у формі аналітичної довідки в довільній формі Iншої iнформацiї, яка може бути iстотною для оцiнки iнвестором фiнансового стану та результатiв дiяльностi емiтента немає, аналiзу господарювання за останнi три роки емiтент не проводив.